Kina porslin famille rose samt verte

515276

TALLRIKAR, ASSIETTER, 10 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, famille rose, famille verte, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 8-23 cm

Lagningar, skador, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Budhistorik (6 bud)
3774665
1 600
3775199
3774665
3772154
600
3769327

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.