Cafébord gjutjärn

515270

TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft, underrede i gjutjärn, grönbemålat, skiva med träribbor, märkt undertill N.Å.B., höjd ca 77, 80x55 cm

Enligt uppgift; märkning för Norrtälje Ångbryggeri. Bordet har stått på Spillersboda dansrestaurang Rådmansö

Slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 20

Cafébord gjutjärn

Budhistorik (22 bud)
3759465
4 400
3772768
4 200
3759465
3772767
3 800
3759465
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.