Paul Fischer oljemålning

515268

PAUL FISCHER (Danmark, 1860-1934): Mariakyrkan, Båstad i aftonsol, signerad Paul Fischer, olja på duk, 39,5x55,5 cm

PROVENIENS: Sotheby's, New York, 24 november 1987, katalognr 293

Ändringar/tillägg
Motiv med Mariakyrkan i Båstad

Rum 6

Paul Fischer oljemålning

Budhistorik (6 bud)
3766690
12 000
3762648
8 000
3761433
5 000
3760756
3759764

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.