Terrin med lock Kina 1830-tal

515210

TERRIN, med lock, porslin, Kina, ca 1830-tal, polykrom dekor av kvinna med barn, kant med fåglar och fjärilar, ca 28x22, höjd ca 14 cm

Åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Baltzarsgatan 6, Malmö

Terrin med lock Kina 1830-tal

Budhistorik (17 bud)
3773849
6 800
3772412
6 600
3773846
6 600
3772412
5 400
3773840
5 200

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.