Tallrikar Kina 1700-tal famille rose

515202

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Budhistorik (14 bud)
3775426
3775194
3775380
3775194
1 900
3775379
1 800

Slutpris SEK:
227 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.