Tallrikar Kina 1700-tal famille rose

515182

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 22-25 cm

Den större tallriken med lagningar, sprickor samt nagg förekommer

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (14 bud)
3774652
3775500
3 800
3774652
3 600
3775499
3 400
3774652
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.