Bestick silver 1800-tal

515172

BESTICK, 76 dlr, silver, Stockholm 1870-tal, bl.a. Jakob Engelberth Torsk, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 matgafflar, 12 matknivar med blad av rostfritt stål och ballongskaft, 12 matskedar, 12 dessertskedar, sockerströare, soppslev, såsslev, serveringssked

Bruksslitage, monogramgravyr.

Silver, Silverbestick

Baltzarsgatan 6, Malmö

Bestick silver 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
3775491
12 000
3775488
11 500
3775486
11 000
3775485
10 500
3775484
8 400

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.