Schatull med glas

515156

SCHATULL med likörservis, slipad samt förgylld dekor, 1800-talets andra hälft, schatull i svärtat trä med beslag i mässing och dekorspol, bestående av: 4 flaskor med propp, 16 likörglas

Nyckel saknas, 2 glas ej ursprungligen sammanhörande, enstaka mindre nagg, enstaka dekorsprikar saknas

Diverse, Glas, Dricksglas

Rum 7, Hylla 8

Schatull med glas

Budhistorik (19 bud)
3769908
3 800
3763105
3 600
3769907
3 400
3763105
3 200
3769906

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.