Tallrikar porslin Kina Kangxi 4 st

515155

TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722),
dekor i underglsyrblått, diameter ca 23 cm

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, glasyrsprickor, tre med nagg samt två med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (5 bud)
3772416
3767979
700
3763715
3762809
3759242

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.