Papperskorg mässing

515153

PAPPERSKORG, mässing, sekelskiftet 1900, hänklar med lejonmaskaroner, på fyra kulfötter, höjd ca 34 cm.

Slitage, några repor och bucklor, ställvis anlöpning

Metall

Monter 2

Papperskorg mässing

Budhistorik (25 bud)
3770605
2 800
3770503
2 600
3770603
2 600
3770503
2 400
3770602

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.