Cafébord gjutjärn

515150

TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft, underrede i gjutjärn, grönbemålat, skiva med träribbor, märkt undertill N.Å.B., höjd ca 77, 80x55 cm

Enligt uppgift; märkning för Norrtälje Ångbryggeri. Bordet har stått på Spillersboda dansrestaurang Rådmansö

Slitage

Möbler, Övriga möbler, Mattor/Textilier

Cafébord gjutjärn

Budhistorik (24 bud)
3773933
4 200
3773548
3773548
3 800
3772817
3 600
3773544
3 600

Slutpris SEK:
4 200
428 EUR, 517 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.