Kaffeservisdelar Rörstrand

515147

RÖRSTRAND, kaffeservisdelar, 7 st, 1900-talets början, jugend, porslin, dekor i grönt och rosa av blommor, bestående av kaffekanna, 2 sockerskålar med lock, gräddkanna, 3 kaffekoppar med fat, kannans höjd ca 23 cm

Gräddkanna med kantnagg, sockerskål med invändig nagg, kaffeklanna med invändig nagg och spricka, dekorslitage

Keramik/Porslin

Kaffeservisdelar Rörstrand

Budhistorik (3 bud)

3759984
3760026
3759984

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.