Bestick silver 1800-tal

515143

BESTICK, 38 dlr., silver, modell Snäck, 1950/60-tal, bestående av: 12 bordsknivar, 12 förrättsknivar, 12 dessertgafflar samt 2 smörknivar, knivar med blad av rostfritt stål och ballongskaft, längd ca 14,5-23 cm

Bruksslitage.

Silver

Baltzarsgatan 6, Malmö

Bestick silver 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
3775372
7 400
3775368
7 200
3775306
7 000
3775112
6 800
3775025
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.