Vas Hald

515140

EDWARD HALD, vas, Orrefors, fiskgraal, 1954, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt, signerad Orrefors Sweden Graal Nr 737H Edward Hald, höjd ca 18 cm

Obetydliga slagskador

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 10

Vas Hald

Budhistorik (25 bud)
3773685
3775345
3773685
3775338
1 900
3773685
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.