Nils Emil Lundström m fl vaer fat jugend

515138

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, 1900-talets början, Rörstrand, porslin, jugend, monogramsignerad NL, polykrom dekor av blomster i svag relief, GEORG KRISTIAN ASPLUND, vas, 1900-talets början, jugend, dekor med iris, h 14, ALF WALLANDER, fat, 1900-talets början, Rörstrand, porslin, jugend, h 2,5, RÖRSTRAND, fat, dekor av trollsländor, höjd repektive ca 18, 14, 2,5, 4 cm

Högsta vasen med lagad mynning, fatet med nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (6 bud)
3773717
2 600
3773699
2 400
3760018
3760018
3758112
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.