Algot Eriksson Rörstrand jugend

515129

ALGOT ERIKSSON, skål, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, porslin, dekor av blomster i underglasyrfärgerna violett, rosa och grönt, märkt Rörstrand AE, höjd ca 12 cm

Mynning med flertal små nagg

Keramik/Porslin

Monter 8

Budhistorik (6 bud)
3773530
2 400
3771982
3771786
3771782
1 700
3757869

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.