Kaffekanna Kina 1700-tal famille rose

515124

KAFFEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 25 cm

Hänkeln samt locket med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Budhistorik (28 bud)
3775302
2 800
3775299
2 600
3775298
2 400
3775296
3775290

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.