Bordslampa agat 1900-talets första hälft

515120

BORDSLAMPA, agat med förgyllda metalldetailjer, 1900-talets första hälft, kolonnformad på kvadratisk fot, höjd ca 36 cm.

Ej funktionstestad, ställvis förlust av förgylnning samt färg

Belysning, Bordslampor

Hylla 4

Budhistorik (8 bud)
3773879
600
3773122
550
3771702
500
3773116
500
3771702
450

Slutpris SEK:
600
61 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.