Tallrikar Kunglig Dansk

515111

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", djupa tallrikar, 2 st, porslin, Danmark, polykromt bemålad dekor av "Ononis repens" resp "Potentilla anserina", brätte med förgyllda kantränder, märkta Royal Copenhagen i underglasyr, diameter 25 cm

2:a sortering, en tallrik med kantnagg, en tallrik med kantnagg och lagning

Keramik/Porslin

Monter 8

Tallrikar Kunglig Dansk

Budhistorik (11 bud)
3775262
2 400
3772721
3774231
3772721
3770339
1 600

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.