Bonad Sven Erlandsson

515087

BONAD, Sven Erlandsson (1768-1853), visar "Tre vise män" och "Bröllopet i Kanan", daterad 1842, målad på duk, uppfodrad, ca 122x195 cm
LITTERATUR: Jmf Nordiska Museets inventarienummer NM 0002080

Smärre skador

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Rum 18

Bonad Sven Erlandsson

Budhistorik (10 bud)
3775710
15 500
3775370
15 000
3775369
13 000
3771350
12 500
3771199
12 000

Slutpris SEK:
15 500
1 579 EUR, 1 910 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.