Eric Lindgren, soffbord, Hantverket, 1960-tal

515064

ERIC LINDGREN, soffbord, Hantverket, Stockholm 1960-tal, ek, stavlimmad skiva med profilerad kant, brännstämplad Eric Lindgren Stockholm, höjd 59, 120 x 72 cm; smärre slitage

PROVENIENS
Bordet är inköpt i början på 60-talet på Hantverket, Götgatan i Stockholm.

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Budhistorik (2 bud)

3773257
3771166
500

Slutpris SEK:
102 EUR, 123 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.