Bordsfotogenlampa 1800-tal

515057

BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft, med kvinnofigur i metall, med glaskupa och brännrör, sockel i sten, höjd ca 46 cm

Skador, lös sockel

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 1

Bordsfotogenlampa 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
3781402
3781411
3781402
1 900
3781410
1 800
3781402
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.