Edward Hald glasservis

515046

EDWARD HALD, glasservis, 18 dlr, Orrefors, 1920/30-tal, med etsad dekor, bestående av 10 vinglas samt 8 sherryglas, höjd ca 14-16,5 cm

Bruksslitage, mindre tillverkningsdefekter

Glas, Servisglas, Design

Edward Hald glasservis

Budhistorik (11 bud)
3773366
3773188
1 400
3773049
1 300
3772064
3771558

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.