Björn Selder skulptur

515026

BJÖRN SELDER (1940-1999): Torso, skulptur, Ekebergs-marmor, monterad på sockel i svart granit, totalhöjd inkl sockel, 180 cm.

Proveniens: Hotell Mäster Johan, Malmö

Skulpturen har delats från sockeln och behöver monteras om för att stå stadigt. Smärre nagg, spricka

Konst, Skulpturer

Rum 9

Björn Selder skulptur

Budhistorik (30 bud)
3775255
8 800
3775252
8 600
3775249
8 400
3775247
8 200
3775244
8 000

Slutpris SEK:
8 800
843 EUR, 990 USD
Utropspris SEK:
8 000