Skål på fot och kanna silver Köpenhamn Danmark

515023

SKÅL PÅ FOT, KANNA, med graverade blomdekor, Köpenham, Danmark, med kontrollstämplar av Simon Groth (verksam 1863-1904), skål daterad 1873, skålens höjd ca 11,5 cm, kannans höjd ca 10,5 cm, totalvikt ca 390 g

Bruksslitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning

Silver, Övriga silverföremål

Monter 11

Budhistorik (7 bud)
3772222
750
3762480
700
3762480
500
3766893
450
3762480

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.