Bägare silver

515021

BÄGARE, 4 st, silver, varav 2 GAB, Stockholm 1941, höjd ca 11-13,5 cm, 1, 1897, höjd ca 5 cm, samt 1, C G Hallberg, Stockholm 1933 höjd ca 6 cm, totalvikt ca 298 g

Bruksslitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning, inskriptioner

Silver, Övriga silverföremål

Bägare silver

Budhistorik (5 bud)
3770293
700
3772227
700
3770293
650
3764624
600
3764624

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.