Curt Fischer Midgard vägglampa 1930-tal

515020

CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat,
lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar skärm, max längd ca 80, diam på skärm 18,5 cm

Slitage, nydragen el

Belysning, Bordslampor

Monter 11

Budhistorik (33 bud)
3790639
7 000
3790668
6 800
3790639
6 600
3790659
6 400
3790639
6 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.