Birger Malmborg oljemålning

515018

BIRGER MALMBORG (1910-1982): Motiv av man som gräver, signerad och daterad 1961, olja på duk, plakett med inskription 'Av Kroppa Kommun 1963', 65,5x54,5 cm

Smärre slitage

Rum 2

Birger Malmborg oljemålning

Budhistorik (14 bud)
3773934
3772660
3772660
1 900
3773928
1 800
3772660
1 600

Slutpris SEK:
224 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.