Spegel med konsolbord rokokostil

515008

SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld samt bronserad, 1800-talets andra hälft, rokokostil, dekor i pastellage, fasettslipat glas, marmorerad träskiva, spegelns höjd ca 135, bredd 104 cm, konsolbordets höjd ca 76 cm

Slitage, bortfall, skador i pastellage

Speglar

Rum 16

Budhistorik (16 bud)
3765158
1 600
3772088
3765158
3772086
950
3765158
900

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.