Anna-Lisa Thomson ''Athene'' vas skål fat

514996

ANNA-LISA THOMSON, "Athene", vas, skål och fat, delvis glaserat stengods, delvis märkta Upsala Ekeby och monogramsignatur 'ALT', vasens höjd ca 27 cm, skålens längd ca 21 cm, tallrik, stämplad 'Ekeby', diameter ca 28 cm

Några mindre nagg till fotten, bruksslitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 6

Budhistorik (12 bud)
3772770
1 600
3772430
3772769
3772430
1 300
3762419

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.