Matsalsbord 1800-talets första hälft

514980

MATSALSBORD, 1800-talets första hälft, fanérat i alm, svarvade ben på hjultrissor, höjd ca 77 cm, diameter ca 117 cm

Senare förstärkningar, slitage på skivor, repor

Möbler, Matbord

Budhistorik (11 bud)
3772720
700
3772718
650
3772719
650
3772718
600
3772717
550

Slutpris SEK:
700
72 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.