Alf Wallander urna med lock

514978

ALF WALLANDER, urna med lock, jugend, Rörstrand, märkt Dessin Alf Wallander, balusterformad, handmålad dekor i underglasyrblått, höjd (inkl locket) ca 47 cm

En nagg till kanten av locket, krackeleringar i glasyren

Keramik/Porslin, Design

Alf Wallander urna med lock

Budhistorik (10 bud)
3773039
3772385
3767504
1 900
3758303
1 800
3767502
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.