Guanyin Kina 1700-tal

514946

GUANYIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), blanc de chine, höjd ca 42 cm

PROVENIENS: inköpt på Christie's South Kensington i London 2005

Lagning, avslag

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Guanyin Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
3772953
4 200
3772074
3 400
3768086
3 200
3758497
3758473
450

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.