Mathsson & Hein superellipsbord Fritz Hansen

514939

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, Fritz Hansen, matbord "Superellips", skiva i palisanderfanér, fyra förkromade spännben, CITES intyg nr 52413-17 från Jordbruksverket medföljer, höjd ca 71, 180 x 120 cm

Bruksslitage, mindre repor, mindre fanérresning, tugggummi fast vid undersidan

Möbler, Matbord, Design

Rum 10

Budhistorik (8 bud)
3774158
3774156
1 800
3771938
1 600
3763587
3762825

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.