Bojaner Kina 1800-tal

514901

BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 20 cm

En med två hårfina kant sprickor

Orientaliskt, Porslin

Bojaner Kina 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
3772794
3771930
1 900
3768054
1 800
3770875
1 700
3768054
1 600

Slutpris SEK:
204 EUR, 246 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.