Sekretär rokoko

514894

SEKRETÄR, rokoko, fanerad med olika träslag bl.a. valnöt, beslag i brons, invädigt med lådor, svängda ben, höjd ca 107, 106x48 cm, nyckel finns

Slitage, senare ben 1800-tal, fanerbortfall och fanerskador, lagningar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Sekretär rokoko

Budhistorik (5 bud)
3758949
3 400
3758371
3 200
3757371
3757365
3757363

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.