Vaser Karl Lindström

514883

KARL LINDSTRÖM, vaser, 2 st, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, dekor av blommor, monogramsignerade KL Rörstrand, inpressat 26 70921.M.P. (den större vasen), höjd ca 14,5 resp 22,5 cm

Den större vasen med lagad mynning

Keramik/Porslin, Design

Vaser Karl Lindström

Budhistorik (19 bud)
3773575
3773582
3773575
1 900
3773573
1 800
3772061
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.