Vas Argenta

514870

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, 1950-tal, målad dekor i silver av delfin mot grön fond, stämplad Gustavsberg Argenta Made in Sweden, höjd ca 26 cm

Mindre tillverkningsdefekt vid basen (nagg i godset som glaserats över innan bränningen)

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Vas Argenta

Budhistorik (16 bud)
3782707
2 400
3783021
3782707
3783020
1 900
3782707
1 800

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.