Värja 1800-tal

514853

VÄRJA, 1800-tal, svensk, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier dekorerad med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med graverade mässingsbeslag, längd 94,5 cm

Åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Värja 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
3774895
3 200
3774746
3774073
2 800
3771993
2 600
3771824
2 400

Slutpris SEK:
3 200
326 EUR, 394 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.