Alvar Aalto pall Y 61

514758

ALVAR AALTO, "Y 61", pall, Artek, Finland, formgiven 1947, 1960/70-tal, svart sadelgjord, höjd 45 cm

Lätt slitage.

Möbler, Stolar, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Alvar Aalto pall Y 61

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
3782877
65
3782394
60
3782165
55
3782161
50
3773399
45

Slutpris EUR:
65
638 SEK, 79 USD
Utropspris EUR: