Buddha brons Tibet 1700-tal

514754

BUDDHA, förgylld samt bemålad brons, Tibet, 1700-tal, höjd exkl. ställ/sockel ca 13 cm

Ursprungligen del av större figur, slitage, bristningar

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 6

Buddha brons Tibet 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
3760249
2 400
3759828
3759827
1 900
3759826
1 800
3759824
1 700

Slutpris SEK:
2 400
248 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.