Tallrikar Kina 1700-tal

514746

TALLRIKAR, två st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i emaljfärger av blomsterbuketter och festonger, förgylld kant, diameter ca 23 cm

Några små nagg och slitage längs kanterna. Dekoren med ställvis slitage.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (1 bud)

3767983
2018-01-21 02:53:36

2018-01-28 kl 19:09
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.