Gunnar Nylund 2 ''Chamotte'' vaser

514721

GUNNAR NYLUND, vaser, 2 st., "Chamotte", gulglaserat chamottegods, Rörstrand, djupstämplade undertill, höjd ca 23-25 cm

Den tvådelade vasen med en spricka mellan två delena, fotnagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 7

Budhistorik (7 bud)
3770181
700
3770177
600
3770176
550
3762708
500
3760805

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.