Smörsnäckor Kina 1700-tal

514717

SMÖRSNÄCKOR, 2 dlr, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i imari med motiv av blommor och guld, förgylld kant, reliefdekor, ca 16,5x16 cm

Båda med små nagg och slitage längs kanterna

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Smörsnäckor Kina 1700-tal

Budhistorik (23 bud)
3783818
3 400
3782520
3 200
3783816
3782520
2 600
3781941
2 400

Slutpris SEK:
3 400
346 EUR, 419 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.