Bordsur Louis XVI stil

514681

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, Louis XVI stil, förgylld brons, emaljerad urtavla märkt "Vtor Bachelier ā Paris", alabaster, höjd 37, 33x14,5 cm, nyckel och pendel finns

Ej funktionstestad, nyckel och pendel finns, bakstycke saknas (Lock), slagskål lös

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 1

Bordsur Louis XVI stil

Budhistorik (5 bud)
3769958
1 700
3757445
1 600
3757445
3757444
3752964

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.