Ampel 1900-tal empirestil

514674

AMPEL, 1900-talets första hälft, empirestil, för 6 ljus, mässing och bemålad plåt, delvis förgylld, höjd 69 cm

Mindre bucklor samt slitage

Belysning, Taklampor

Rum 11

Ampel 1900-tal empirestil

Budhistorik (10 bud)
3762067
3769064
3762067
1 900
3769061
1 800
3762067
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.