Alf Wallander 1 par vaser Rörstrand jugend

514661

ALF WALLANDER VASER, 1 par, flintgods, Rörstrand, monogramsignerade AW på livet och Rörstrand i botten, jugend, urangul glasyr, reliefdekor av fåglar, höjd ca 24 cm

Krackeleringar, smärre sprickor och nagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 4

Budhistorik (12 bud)
3769475
3 200
3752799
3769472
2 800
3752799
2 600
3769470
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.