August Liljequist vas lergods

514659

AUGUST LILJEQUIST, vas, lergods, signerad och daterad Svedala, 1912, balusterform, delvis grönglaserad, höjd ca 27,5 cm

Slitage, glasyrnagg, förlust av färg särskilt till mynningen

Keramik/Porslin, Design

Monter 7

August Liljequist vas lergods

Budhistorik (2 bud)

3769883
3753855

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.