Reflecto-Lux taklampor 1 par

514553

INDUSTRILAMPOR, 1 par, märkta Reflecto-Lux, 1900-talets andra hälft, metallskärmar emaljerade i svart med vit insida, gummisladdar, upphängning med stålvajer, höjd ca 32 cm, sladdlängd ca 5 m

PROVENIENS: Spårvägsmuseet i Stockholm

Bruksspår

Belysning, Taklampor

Hylla 5

Reflecto-Lux taklampor 1 par

Budhistorik (15 bud)
3766561
1 400
3766058
1 300
3765542
3765542
3762059
950

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.