Broscher

514550

BROSCHER, 2 st, silver, filigranteknik med infattade fasettslipade röda och gröna glasstenar på förgylld botten, stämplad BH sannolikt för firma Bernhard Hertz samt imp, respektive delvis otydliga stämplar 826, mått inklusive kedjor ca 10x5,5 respektive ca 6x4 cm, total vikt ca 60 g, medföljer lös äldre kedjelänk

Guld/Smycken, Allmoge, Diverse

Broscher

Budhistorik (3 bud)

3765678
700
3764814
550
3758596
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.